Telefon
WhatsApp
General Motors'dan 'Maden' Yatırımı
300 X 250 Reklam Alanı

ABD'li otomotiv üreticisi General Motors (GM), lityum teknolojileri konusunda faaliyet gösteren girişim EnergyX'e yatırım yaptığını bildirdi.

Lityum, elektrikli araç bataryalarının temel bileşenlerinin biri olarak öne çıkıyor. Dolayısı ile, söz konusu yatırımın GM'in tedarik sorunlarının önüne geçme hedefi ile yapıldığı belirtiliyor.

Otomotiv endüstrisindeki elektriklenme yarışı, şirketlerin elektrikli otomobillerde kullanılan madenlerin tedarikini sağlama alma yarışına da dönüştü.

Bu kapsamda, farklı üreticiler lityum, bakır, nikel ve diğer kritik madenlere yatırım yaparak, gelecekte tedarik sorunu yaşamamayı hedefliyor.

GM'in yatırım yaptığı EnergyX, doğrudan lityum çıkarma teknolojilerine sahip olması ile dikkat çekiyor.

Yatırım kapsamında, GM'in teknik ekiplerinin de EnergyX ile birlikte çalışması bekleniyor. GM'den Seri B yatırımı alan girişimin, 50 milyon değerinde bir finansala erişim sağladığı aktarıldı.

EnergyX'in başlıca rakipleri arasında Rio Tinto ve BMW'nin yatırım yaptığı Lilac Solutions bulunuyor.

GM, daha önce de Lithium Americas Corp'a 650 milyon dolarlık yatırım yaparak şirketin en büyük hissedarı olmuştu. ABD'li üretici 2021'de Controlled Thermal Resources'a yatırım yapmıştı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği